Talent- og Udviklingscenter
Del

Udviklingscenter

Årgange tilknyttet FHF UC i sæson 17/18:
Alle fynske Drenge årgang ´03 (2. års U-14)
Alle fynske Piger årgang ´04 (1. års U-14)

Se hvilket område din forening hører til:

Nr

Navn

Område

316001

Allesø GF

Nord

316002

Assens HK

Vest

316003

Bagenkop IF

Syd

316004

Bellinge IF

Vest

316005

Bolbro GIF

Vest

316006

BR 66 Langeskov

Øst

316008

Brenderup IF

Nord

316012

Hindsholm Håndboldforening

Øst

316014

DHG Odense

Vest

316016

DSIO Odense

Vest

316017

Ebberup IF

Vest

316018

Egense/Rantzausminde I.F.

Syd

316020

Faldsled/Svanninge S.G.& I.

Vest

316021

Fjordager IF Håndbold

Vest

316022

Fraugde G.& I.F.

Øst

316023

Faaborg ØH

Vest

316025

Gelsted G.& I.F.

Nord

316027

Glamsbjerg HK

Vest

316028

GOG Håndbold

Syd

316029

Gislev IF Håndbold

Syd

316030

Herrested G.& I.F.

Øst

316031

He-Ry 67

Syd

316033

Hesselager Boys Håndbold

Syd

316034

Hjemly IE Hillerslev

Vest

316037

Humble Håndbold

Syd

316040

Højby S.& G.

Øst

316041

Haarby BK Håndbold

Vest

316042

Hårslev GF

Nord

316045

Middelfart HK

Nord

316046

Kerteminde HK

Øst

316047

KFUMs Boldklub Old Boys

Vest

316048

Korup IF

Nord

316049

Krarup Espe Håndbold

Øst

316050

Krogsbølle G.& I.F.

Nord

316052

Kølstrup-Rynkeby HK

Øst

316054

Lambda Odense

Vest

316056

MH 89 Marstal

Syd

316057

Munkebo HK

Øst

316058

Midtfyns HK

Øst

316061

Nr. Lyndelse/Søby HK

Øst

316062

Nr. Aaby Båring HK

Nord

316063

Nyborg GIF

Øst

316064

Næsby IF

Nord

316066

OH 77 Odense

Vest

316067

Ollerup/Skerninge G.& I.F.

Syd

316068

Otterup HK

Nord

316073

Risøhøj

Øst

316074

Rolfsted IF

Øst

316075

Rudkøbing HK

Syd

316078

Sanderum Håndbold 02

Vest

316079

Sdr. Nærå I.F.

Øst

316080

Svendborg Håndboldklub

Syd

316083

Skamby Håndboldklub

Nord

316084

SUS Håndbold

Øst

316085

Bogense Håndbold

Nord

316086

SH Satellit

Syd

316088

Skårup IF

Syd

316089

Stenstrup IF

Syd

316090

Stige Håndboldklub

Nord

316091

IF Stjernen Odense

Vest

316092

Strib IF

Nord

316093

Søby Boldklub Kvik

Syd

316094

Søndersø IF

Nord

316095

TPI-Odense

Vest

316097

Thurø IF

Syd

316099

Tved G.& I.

Syd

316100

Tåsinge HK

Syd

316103

Veflinge G. & I.F.

Nord

316104

Allested U&I Håndbold

Vest

316107

Morud IF Håndbold

Nord

316108

Vindinge BK Håndbold

Øst

316109

Vissenbjerg G.& I.F.

Nord

316110

Ærøskøbing Idrætsklub

Syd

316112

Østfyns HK

Øst

316114

Bøgebjerg IF

Vest

316119

GV Ejby

Nord

316121

Tommerup HK

Vest

316129

Holluf Pile / Tornbjerg IF Håndbold

Øst

316132

Aarup BK

Nord

316140

Gudme Håndboldklub

Syd

316150

Oure Elite Håndbold

Syd

316151

Oure I.E. HK

Syd

316154

STIF Salbrovad

Vest

316156

Glamsdalen HK

Vest

 

Vælg forbund

Luk