Turneringer & Stævner
Del

Vigtige datoer

Dato Kl. Aktivitet
09.08.2017   Sidste tilmeldingsfrist til Kval for U-18 + U-16 + U-14 1. + 2. div., som spilles d 2./3. + 9./10. + 16./17. sep. 2017
14.08.2017   Kreds 6: Klubmøde Arena Silkeborg
14.08.2017   Tilmeldingsfrist for LP (hold fra Ligaen til og med JS er forhåndstilmeldt)
16.08.2017   Kreds 6: Klubmøde Gudenå Centeret
24.08.2017   Kval - Spilleplanen til 1. Div. offentliggøres til den 2. og 3. september 2017
27.08.2017   Kreds 3: Sidste tilmeldingsfrist til For-turneringen for U-10 og U-12
27.08.2017   Kreds 6: Sidste tilmelding Forturnering U-10 og U-12 og U-14
senest 30.08.2017   Kreds 3: For-turneringen i U-12 og U-10 åbnes på HåndboldInfo
31.08.2017   Kval - Spilleplanen til 2. Div. offentliggøres til den 9. og 10. september 2017
01.09.2017   Kreds 6: Forturneringen U-10 og U-12 1. runde + U-14 åbnes i HåndOffice
01.09.2017   Indbydelse til JHF-rækker U-18 og U-16 A og B + Kreds-rækker
02./03.09.2017   Kvalifikationsturnering 1. weekend for U-14, U-16 og U-18 1. div.
05.09.2017   Kval - Spilleplanen til 1. Div. 2. runde offentliggøres til den 9. og 10. september 2017
09./10.09.2017   Kvalifikationsturnering 2. weekend for U-14, U-16 og U-18 1. div.
09./10.09.2017   Kvalifikationsturnering 1. weekend for U-14, U-16 og U-18 2. div.
09./10.09.2017   Kreds 3: For-turnering  for U-10 og U-12 A, B og C (Pigerne spiller lørdag og drengene søndag)
09./10.09.2017   Kreds 6: 1. runde Forturnering for U-10 og U-10 (Pigerne spiller lørdag og drengene søndag)
11.09.2017   Kreds 3: Opstartsmøde Børne og Ungeudvalg i Aulum Fritidscenter
12.09.2017 10.00 Kreds 3: Sidste frist for ændring af niveau fra For-turneringen til turneringen i U-10 og U-12 A, B og C via blanket på hjemmesiden
13.09.2017   Kreds 6: 2. runde Forturnering for U-10 og U-12 åbnes i HåndOffice
14.09.2017 23.59 Sidste frist for tilmelding af hold via HO S3, U-18, U-16, U-14 A- og B-rækker, U-12 og U-10 A, B og C
15.09.2017 senest   Indbydelse til Elite Cup og Kreds Cup offentliggøres
15.09.2017 senest   Puljer offentliggøres i U-18, U-16 og U-14 1. div.
15.09.2017   Kreds 6: Forturnering for U14
16./17.09.2017   Kvalifikationsturnering 2. weekend for U-14, U-16 og U-18 2. div.
16./17.09.2017   Kreds 6: 2. Runde Forturnering for U-10 og U-12 (Pigerne spiller lørdag og drengene spiller søndag)
18.09.2017   kreds 6: Sidste frist for ændring af niveau for U-10 og U-12 i forhold til Forturneringen, via blanket på hjemmesiden
21.09.2017 16.00 Turneringen åbnes og foreninger påfører spilletidspunkter i HåndOffice (slut 23.09.2017 kl. 23.59)
21.09.2017 16.00 HO åbnes for 2. og 3. div. (slut 23.09. kl. 23.59) tilpasning af kamptidspunkter i perioden 1. okt. - 10. dec. Se brev fra JHF
21.09.2017   Kreds 3: Iagttagelsesstævne for U-14 Piger årg. 2004 i Vorgod-Barde Hallen
22.09.2017   Kreds 3: Iagttagelsesstævne for U-14 Drenge årg. 2003 i Ringkøbing-Skjern Kulturcenter, Skjern
22.09.2017   Kreds 6: Iagttagelsesstævne for U-14 Piger årg. 2004 i Hedensted Centeret
23./24.09.2017   Turneringen starter for 2. og 3. division
24.09.2017   Gratis flytteperiode øvrige rækker via HåndOffice (slut 25.09.17 kl. 23.59)
26.09.2017 12.00 Turneringsplanerne er klar. 
30.09./1.10.2017   Turneringen starter for alle øvrige hold

Vælg forbund

Luk