Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Vigtige datoer

Dato Kl. Aktivitet
09.08.2017   Sidste tilmeldingsfrist til Kval for U-18 + U-16 + U-14 1. + 2. div., som spilles d 2./3. + 9./10. + 16./17. sep. 2017
14.08.2017   Kreds 6: Klubmøde Arena Silkeborg
14.08.2017   Tilmeldingsfrist for LP (hold fra Ligaen til og med JS er forhåndstilmeldt)
16.08.2017   Kreds 6: Klubmøde Gudenå Centeret
24.08.2017   Kval - Spilleplanen til 1. Div. offentliggøres til den 2. og 3. september 2017
27.08.2017   Kreds 3: Sidste tilmeldingsfrist til For-turneringen for U-10 og U-12
27.08.2017   Kreds 6: Sidste tilmelding Forturnering U-10 og U-12 og U-14
senest 30.08.2017   Kreds 3: For-turneringen i U-12 og U-10 åbnes på HåndboldInfo
31.08.2017   Kval - Spilleplanen til 2. Div. offentliggøres til den 9. og 10. september 2017
01.09.2017   Kreds 6: Forturneringen U-10 og U-12 1. runde + U-14 åbnes i HåndOffice
01.09.2017   Indbydelse til JHF-rækker U-18 og U-16 A og B + Kreds-rækker
02./03.09.2017   Kvalifikationsturnering 1. weekend for U-14, U-16 og U-18 1. div.
05.09.2017   Kval - Spilleplanen til 1. Div. 2. runde offentliggøres til den 9. og 10. september 2017
09./10.09.2017   Kvalifikationsturnering 2. weekend for U-14, U-16 og U-18 1. div.
09./10.09.2017   Kvalifikationsturnering 1. weekend for U-14, U-16 og U-18 2. div.
09./10.09.2017   Kreds 3: For-turnering  for U-10 og U-12 A, B og C (Pigerne spiller lørdag og drengene søndag)
09./10.09.2017   Kreds 6: 1. runde Forturnering for U-10 og U-10 (Pigerne spiller lørdag og drengene søndag)
11.09.2017   Kreds 3: Opstartsmøde Børne og Ungeudvalg i Aulum Fritidscenter
12.09.2017 10.00 Kreds 3: Sidste frist for ændring af niveau fra For-turneringen til turneringen i U-10 og U-12 A, B og C via blanket på hjemmesiden
13.09.2017   Kreds 6: 2. runde Forturnering for U-10 og U-12 åbnes i HåndOffice
14.09.2017 23.59 Sidste frist for tilmelding af hold via HO S3, U-18, U-16, U-14 A- og B-rækker, U-12 og U-10 A, B og C
15.09.2017 senest   Indbydelse til Elite Cup og Kreds Cup offentliggøres
15.09.2017 senest   Puljer offentliggøres i U-18, U-16 og U-14 1. div.
15.09.2017   Kreds 6: Forturnering for U14
16./17.09.2017   Kvalifikationsturnering 2. weekend for U-14, U-16 og U-18 2. div.
16./17.09.2017   Kreds 6: 2. Runde Forturnering for U-10 og U-12 (Pigerne spiller lørdag og drengene spiller søndag)
18.09.2017   kreds 6: Sidste frist for ændring af niveau for U-10 og U-12 i forhold til Forturneringen, via blanket på hjemmesiden
21.09.2017 16.00 Turneringen åbnes og foreninger påfører spilletidspunkter i HåndOffice (slut 23.09.2017 kl. 23.59)
21.09.2017 16.00 HO åbnes for 2. og 3. div. (slut 23.09. kl. 23.59) tilpasning af kamptidspunkter i perioden 1. okt. - 10. dec. Se brev fra JHF
21.09.2017   Kreds 3: Iagttagelsesstævne for U-14 Piger årg. 2004 i Vorgod-Barde Hallen
22.09.2017   Kreds 3: Iagttagelsesstævne for U-14 Drenge årg. 2003 i Ringkøbing-Skjern Kulturcenter, Skjern
22.09.2017   Kreds 6: Iagttagelsesstævne for U-14 Piger årg. 2004 i Hedensted Centeret
23./24.09.2017   Turneringen starter for 2. og 3. division
24.09.2017   Gratis flytteperiode øvrige rækker via HåndOffice (slut 25.09.17 kl. 23.59)
26.09.2017 12.00 Turneringsplanerne er klar. 
30.09./1.10.2017   Turneringen starter for alle øvrige hold

Vælg forbund

Luk